Întâlnire între primarii din zona Munților Apuseni și o echipă ministerială.

FOTO:

''Am organizat astăzi o întâlnire între primarii din zona Munților Apuseni și o echipă ministerială condusă de doamna prim-ministru Viorica Dăncilă, alături de ministrul Transporturilor Lucian Șova, ministrul Economiei Dănuț Andrușcă, mistrul de Finanțe Eugen Teodorovici,directorul CNAIR Ștefan Ioniță și doamna consilier de stat Sevil Shhaideh.
Întâlnirea a avut loc la Palatul Victoria și a vizat teme legate de proiectele majore de investiții ale județului Alba, cum ar fi reabilitarea drumurilor DN74 și DN75 sau introducerea gazelor în Munții Apuseni.
Sprijinul Guvernului României este necesar iar în cadrul discuției de astăzi, doamna prim-ministru și-a arătat disponibilitatea ca guvernul să susțină aceste proiecte importante pentru întreaga comunitate din județul Alba.
Investițiile în județul Alba sunt o proritate pentru mine și sper ca în urma întrevederii de astăzi să deschidem o nouă serie de investiții importante în an centenar.'' IOAN DÎRZU